Elhunyt dr. Möcsényi Mihály
2 év híján 100 évig élt a magyar tájépítészet megteremtője és doyenje dr. Möcsényi Mihály. Emlékszem, hogy tanított minket, anno a Műegyetemen még tartott előadásokat az építészeknek. Bár nagyon régen volt, de sugárzó egyénisége az építészekben is nyomott hagyott.
Munkásságáról a wikipédia is megemlékezik:
„[…] Mőcsényi Mihály (Mőcsény, 1919. november 9. Balatongyörök, 2017. szeptember 14.) Kossuth-, Széchenyi-díjas és Sir Geoffrey Jellicoe-díjas magyar kertészmérnök, tájépítész, egyetemi tanár, a tájrendezés magyarországi oktatásának megalapozója, az önálló Tájépítészeti Kar létrehozója. 1991 és 1993 között a Kertészeti Egyetem rektora volt.
Sokoldalú felkészültségével, a szakágak harmóniája (az interdiszciplinaritás) szorgalmazásával, anyanyelvi szintű német és felsőfokú angol nyelvtudásával vált a tájépítészet nemzetközileg elismert tudósává. A nemzetközi kertészeti kiállításokon több díjat nyert „magyar kert” interpretációival. Ő dolgozta ki többek között a budapesti Feneketlen-tó kertépítészeti tervét is. 1976–1986 között a Tájépítészek Nemzetközi Szövetsége(IFLA) alelnöke, majd 1986 és 1990 között elnöke, e tisztségében a világkongresszusok szervezője, vezetője, előadója volt. […] „
Bardóczi Sándor nekrológját az építészfórumon olvashatják
a fotó forrása: https://entzkonyvtar.wordpress.com/tag/mocsenyi-mihaly/
Hozzászólások (0): megnézem