Miért jó a házi szennyvíztisztító berendezés?
(x) A tiszta ivóvíz kincs és úgy is kell bánnunk vele. Magyarország víz nagyhatalom, őseink hagyták ránk. Bölcsen tudták amikor hazát kerestek, hogy az a föld a legértékesebb, ahol sok tiszta víz található. Szerencsére van víztartalékunk, de ez az állapot nem örökké tartó. Mindenképpen ügyelnünk kell a vizeink tisztaságára és arra, hogy csak akkor használjunk vizet, amikor feltétlenül szükséges. A házi szennyvíztisztító berendezések alkalmazásával csökkenthetjük a vizek felhasználását.
A házi szennyvíztisztítás minden olyan esetben ajánlott, amikor nem-, vagy csak nehezen oldható meg a szennyvíz elvezetése. Csatornarendszerrel gyengén ellátott települések, külterületek, tanyák, hétvégi házas övezetek, hegyvidéki területek esetén kifejezetten ajánlott egy-egy ilyen berendezés alkalmazása.
A házi szennyvíztisztító alkalmazásának lényege a szennyvíz megtisztítása, és a víz újrahasznosítása.
A víz a tisztítás után visszaforgatható a házhálózatba, kerti öntözésre is alkalmazható, illetve – hangsúlyozottan a tisztítás után- elszivárogtatható a talajba is.
Milyen előnyei vannak a házi szennyvíztisztításnak?
Egy-egy ilyen berendezés alkalmazásával csökkenthetjük a költségeinket, vízszámlánkat. Kiválhatjuk a szennyvízcsatorna díjat, illetve a talajterhelési díjat is, valamint a szippantási díjjal sem kell számolnunk a továbbiakban.
Melyik berendezést válasszam?
Olyan szennyvíztisztító berendezés választása ajánlott, amely kiszolgálja igényeimet, alkalmazkodik életvitelemhez, megbízhatóan működik és lehetőleg kevés olyan meghibásodási lehetőséget hordozzon magában, amely gondot jelenthet számomra.
Az Envi-Pur cég által gyártott BioCleaner házi szennyvíztisztító berendezések előnyei, hogy folyamatos tisztítást tudnak biztosítani belső, meghibásodásra alkalmas szivattyú rendszerek nélkül. Míg más berendezések szivattyúkkal oldják meg, hogy a szennyvíz az egyik tartályból a másikba kerüljön és a tisztítás különböző szűrőkön keresztül történjen, amelyek eltömődhetnek, addig a BioCleaner házi szennyvíztisztítók esetében ilyenekről nem beszélhetünk, mivel itt maga a tisztítás biológiailag, baktériumok által történik. És fontos előnye, hogy minimális karbantartást igényel, ugyanakkor garantálva van a hosszú élettartam és a megbízható működés
Miért a BioCleanser-t ajánljuk? Felsorolnánk néhány érvet, miért a BioCleanser-t válassza:
- – Nincs benne olyan szivattyú ami meghibásodhat
- – Költséghatékony és környezetbarát
- – Hosszú élettartam és működés
- – Könnyen telepíthető és házilag is tisztán tartható
- – A megtisztított vizet újra hasznosíthatjuk
- – Minimális karbantartást igényel
- – Kiváló ár/érték arány
- – Bevizsgált és bevált termék
- – Tulajdonsági nyilatkozattal rendelkező, engedéllyel rendelkező termék
Bővebb információt a weboldalon találhat:
https://haziszennyviztisztitas.hu/
Hozzászólások (4): megnézem
yoshida
2017. május 28. vasárnap 20:12
Reklámhoz is lehet hozzászólni? 🙂
Nem egyszerűbb, ha a fekáliát nem keverjük vízzel, így nem is kell megtisztítani a vizet? 🙂
Ha cellulózzal tároljuk, és nedvesen tartjuk, akkor szépen komposztálódik, és gazdag humuszt nyerünk… Mindenféle berendezés nélkül.
Úgy hívják komposzt WC 🙂
A háztartási többi szürkevizet meg sokkal egyszerűbb ártalmatlanítani.
Koós Miklós
2017. május 29. hétfő 07:29
klassz dolog a komposzt WC, csak olyan feltételei vannak, ami keveseknek szimpatikus
1. leginkább külün árnyékszékként épül meg, ami pl. egy turistaháznál elmegy, de városi környezetben nem
2. be lehet építeni egy házba, gyártanak is ilyet minálunk is, de ehhez a WC alá be kell építeni egy kb. 1-1,5 m3-es tárolótartályt, amit kb. évente ürítenek. Ehhez viszont elég kötött a WC helye és pincét kell építeni hozzá
3. pl. a norvégoknál már létezik ennek fürdőszobai változata is, ott a tárolás magában a WC csésze aljában van megoldva egy kvázi kihúzható fiókban. Előnye, hogy bárhová helyezhető egy lakásban. Nos ez pár napi mennyiséget képes magába fogadni, ebből következően pár naponta ki kell sétálni vele egy erre a célra létrehozott komposztdombhoz tálcát üriteni (+tisztitani, fertőtleníteni…). A 2-4 napos „anyag” persze ennyi idő alatt nem fog még komposztálódni, max a szagát köti le a cellulóz. Nem tudom erre hányan vállalkoznának, de egészen biztosan eléggé környezettudatosnak kell lenni ehhez.
Első kettőt már terveztem be, az egyik egy erdei iskolába, a másik Gyűrűfűre került.
De ez még csak a WC, ott van még a konyhai mosogatóvíz, a fürdővíz és a mosógép vize, ezeket is meg kell oldani. Ezek újrahasznosítása közel sem egyszerű, mert a tisztítás, szűrés után még az esetleges pangásból származó gondok is előjönnek. Ilyet terveztünk a sásvölgyi erdei iskolába, de mivel időszakos használatú, elég ha pár napig nincs használva a szürkevíz, pangás, fertőzésveszély alakulhat ki a tárolótartályban. Ilyenkor jöhet a leengedés, fertőtlenítés..stb. Végül is le kellett mondani róla.
Valamelyest ismerem Országh József munkásságát, ő bizonyára erről másképpen vélekedne https://www.eautarcie.org/hu/01b.html, de az elvi lehetőség és a többség komfortérzete (ha úgy tetszik a valóság) között elég nagy a szakadék
Ha viszont a rendszerbe beleviszünk különféle bonyolultabb szűrőrendszereket, akkor már ott is tartunk a házi szennyvíztisztításnál …
Roland9
2017. május 29. hétfő 11:45
Korábban gondolkodtam ilyenen. A vízszolgáltatónál azt mondták, hogy ok, lekapcsolódhatok a szennyvíz-hálózatról, de akkor valamilyen környezetterhelési díjat kell fizetni (gyakorlatilag mindenkinek aki nincs a rendszerre kapcsolódva), ami árban kb. ugyanannyi, mint egy átlagos családi ház szennyvízdíja. Mondtam, hogy de én nem csak szikkasztanám, hanem tisztítanám és locsolásra használnám. A válasz az volt, hogy az nem számít.
Azóta nem próbálkoztam ilyesmivel, pedig jó dolognak tartom.
kritizator
2017. május 30. kedd 06:38
ha jól emlékszem tízszeres vízdíj szorzóval büntetik az ilyen környezettudatos hozzáállást