A pécsi sürgősségi betegellátó Karácsonykor
2014. szeptemberében adták a pécsi Sürgősségi Betegellátó Osztályt. 2015-ben kiegészült a kórház egy helikopter leszállóval, amiről mi is beszámoltunk anno. A tetőről szinte közvetlenül szinte a műtőbe kerülhet a súlyos beteg.
A földszinten kialakított épületblokk megközelítése mind gyalog mint autóval nagyon egyszerű. Maga az épületrész lehető legtöbb üvegfelületet megkapta, így a közösségi terek igazán világosak. A várakozás kulturált, a technika valóban modern.
Már régóta szerettem volna megnézni, annyi jót hallottam róla. Nem szükségszerűen az építészeti kialakítását, hanem a felszereltségét stb. Mondjuk az is igaz, hogy elég hülye időpontot választottam épületlátogatásra, pont karácsony estét, ahol 6,5 órán keresztül figyelhettem a belső folyamatokat, a műtők, kezelők fantasztikus felszerelését. Megcsodálhattam, hogyan néz ki egy igazán korszerű, több száz milliós Samsung gyártmányú röntgengép működés közben
Ja, azt elfejetettem írni, hogy mindezt akkor szerveztem le magamnak, amikor karácsony napján, kora délután egy jeges lépcső segítségével közvetlen fizikai kapcsolat alakult ki a lépcső és a jobb csuklóm között, amit aztán egy 6,5 órás épületlátogatás követett.
Meg kell jegyeznem, hogy a gipszelő helyiség is nagyon jól felszerelt és elég gyorsan köt a gipszük is. Leszámítva a 6 órás ücsörgést, minden flottul ment. A héten még egy kontroll röntgen, aztán már csak 3 hét …
Egy jobb kezes gipsz pl. egyből meghozza az ember érdeklődését a számítógép un. Kisegítő lehetőségei iránt. Engem ebből a választékból most a diktálás funkció érdekelt. Nem tudom, hogy ki használt már ilyet, de nálam meglepően jól működik. Igaz a használóját arra ösztökéli, hogy úgy artikuláljon, mintha egy szájról olvasóval beszélgetne. A gép ugyanis, ha nem ért valamit tisztán, akkor helyettesíti valamivel.
Ez akkor válik igen viccessé, ha levélírás közben felveszem a telefont, de elfelejtem kikapcsolni a Diktálás funkciót és pl. egy ügyfélnek szánt levélben egyszer csak megjelenik egy privát beszélgetés szófoszlányaiból valami katyvasz. Elvileg lehetne tanítani is a rendszert, de megvallom, hogy 3 hétnél tovább nem tervezem a számítógépem okítását, így valószínűleg buta marad szegénykém.
Mindenki megnyugtatására a jobb kezem korlátozottan használható maradt, így nagyrészt el tudom látni magamat. Nem tudok kenyeret és szalámit vágni, fát behordani, autót vezetni, viszont tudtam egy kézzel pezsgőt bontani (kis pisszenéssel), 2 literes flaskából bort tölteni.
Amit nem tudok megcsinálni, az szegény Ritára marad. Időnként úgy is érzem magamat, mint aki egyszerűen csak rohadt lusta, azért nem csinálok meg egyes dolgokat (pedig nem). Szóval megvagyok.
A sürgősséginek egyébként minden évben szerveznek egy konferenciát Pécsi Sürgősségi Napok néven.
Hozzászólások (3): megnézem
Ádám Gábor
2017. január 11. szerda 17:59
ÚÚÚúúúú…! Szerintem fájdalomentesebb módja is lett volna megtekinteni „az ojjektumot” – de ha már így alakult, mielőbbi gyógyulást kívánok!
És igen, ilyenkor jön rá az ember, mennyi mindent tudnak a programok amit nem ismerünk vagy használunk ki…Amikor 9 éve pár év és 2,5 verzió kihagyása után megvettem az első saját ArchiCAD-emet, a kézikönyv alapján azonnal összeírtam mik azok – az egyébként a 2,5 verzióhoz képest nagyon komoly újdonságok – amiket miekőbb szeretnék tesztelni némi szabadidő birtokában…
….na azóta folyamatos termelő munka mellett ezeknek jó ha a tizedét sikerült magamévá tenni – pedig „eléggé el nem ítélhető módon” ma is ezzel tervezek főállásban.
Kajuk Gyula
2017. január 12. csütörtök 04:53
Gyors és tökéletes gyógyulást kívánok, hogy minél előbb megint tudja majd a jobb kéz, amit a bal!
Tóth Szilveszter
2017. január 12. csütörtök 11:44
jobbulást!