Regisztráció/Belépés

további cikkek

Avatar photo
Koós Miklós
2016. április 13. szerda

Felhőben dolgozni 2. | Elszakadni az asztaltól

Jó ideje tönkre ment a notebookom, ezért komolyan felmerült bennem, hogy ha veszek is egyet, akkor milyet. Mivel szinte csak (vonaton) utazáskor használom, így nem létszükséglet. Ha viszont nem az, a teljesítménye sem érdekel, lévén vonaton úgy sem lehet komoly munkát végezni (gondolok itt pl. az ArchiCAD-re), nem vágok full HD videókat, nem készítek animációkat, bonyolult a kivágom innen, onnan, majd beillesztem, összehasonlítom folyamat, mert kicsi a felület.

Marad a böngészés és az írás, esetleg némi fotómanipulálás, táblázatkezelés. Mindezt az irodától távol, meglehetősen bizonytalan internetkapcsolatot feltételezve. A feladat olyan környezet kialakítása, ami feltételezi, hogy az otthoni irodában elkezdett (egyszerűbb, de időigényes) munkát távolabb is tudom folytatni.

Ráadásul időközben könyvírásba is kezdtem, így a tevékenység egy olyan elemmel bővült, aminél akár a lehető legegyszerűbb „Emlékeztető” primitív szövegszerkesztő technológiája is bőven elégséges.

A notebook ellen alapvetően a nagy súly és a rövid használati idő szól. Ráadásul 6 éves lett a telefonom és bár tökéletesen működik mind a mai napig, a legújabb app-okat már nem lehet rátenni, egyszerűen a fejlesztése pár éve abba maradt. A mérete jó, zsebben jól elfér, van hozzá egy remek autós kihangosítóm, kicsit ugyan már lassú, de ennyi még belefér egy 6 éves telefon birtoklásában. nem szeretek kapkodni, főleg nem megvenni a túlárazott újdonságokat, ezért vártam egy kicsit, ugyanis a probléma együttes kezelést igényel.

 

 

apple-iphone-4s-8gb

 

Olyan mobilt kerestem, ami a régi kihangosítóhoz és egyebekhez még jó, de ugyanakkor a legújabb op rendszert is futtatni tudja, így elérem a legújabb appokat. Vettem egy használt mobilt az eredeti ár töredékéért (40 eFt), a régit bár eladhattam volna, de inkább megtartottam tartalék telefonnak. Mivel itthon minden apple, így a telefon is értelemszerűen az lett, egy iPhone 4S. A céljaimra tökéletesen megfelel. Különösen, hogy igazából azok a tulajdonságok, amikkel ezeket a péklapátokat hirdetik, a legtöbb tulajdonságukra egyáltalán nincs szükségem. Számomra érdektelen a képernyő képpontsürűsége vagy felbontása, mert egy mobil eleve egy hátrányt jelent. Mivel Pécsen az állomáson sincsen sokszor 3G, így tőlem hirdethetnek bármilyen 4G-5G-t, mivel telefonon nem nézek on-line videót, így ezek számomra felesleges ficsörök.

Mindez különösen akkor érhető, ha azt mondom, hogy vettem mellé egy iPad-et, ami viszont mindazt tudja, amit egy mobiltelefon sohasem fog tudni. Kényelmes, nézhető, olvasható, kellő méretű és ami a legfontosabb kibír kb. 10 óra működést. Melyik eszköz képes erre? Innentől kezdve a mobil csak telefonálásra, autókihangosításra, navigációra, skype beszélgetésre kell csak használni. Ráadásul ebben is ki lehet fogni jó vételt a használtak között, így a két eszköz ára együtt még a 100 eFt-ot sem érte el. A 9,7″ képernyőméret már szinte mindenre elég.

 

iPad-Air

 

Az iPad Air ugyan sim kártyás, de ezt is inkább csak azért választottam, hogy legyen benne GPS, a netet a mindig nálam lévő mobiltelefon mobilinternetjéről kapja. Persze ha van valahol wifi, akkor onnan. Ez az eszközkettős a mobil iroda alapja lett nálam.

Az iPad ami lényegében egy felfújt és sokkal használhatóbb iPhone, persze számos hátránnyal is bír, ami persze alapvetően megkülönbözteti a notebooktól. Persze ez akkor hátrány, ha nem tudjuk, hogyan is kell egy ilyen eszközt használni.

Meg kell tanulni. Erről lesz szó a folytatásban.

a Felhőben dolgozni sorozat további írásai

Hozzászólások (0): megnézem

TECH
Elkészült az E-építési napló mobilapp iOS-re is

Júliusban már mi is hírt adtunk arról, hogy készül az e-napló iOS mobileszközökre szánt változata (az androidos változat az év első felétől már  elérhető volt) E-építési napló mobilapp iOS-re Az apple okostelefonok operációs rendszerén is elérhető 2017. december 12-től az elektronikus építési napló. Az iOS-es mobilapplikáció segítségével a felhasználók napi jelentéseket és eseti bejegyzéseket vihetnek […]

Elkészült az E-építési napló mobilapp iOS-re is
2017. december 19. kedd
TECH
E-építési napló mobilapp iOS-re

Hamarosan iOS-re is elérhető lesz az elektronikus építési napló mobiltelefonos applikációja. A felhasználók, akárcsak az androidos verzióban, napi jelentéseket és eseti bejegyzéseket vihetnek fel a webes e-építési naplóval szinkronizált alkalmazásba. Az éles verzió bevezetése előtt a Lechner Tudásközpont fejlesztőcsapata július 21-től nyilvános tesztidőszakkal készül az alkalmazás finomhangolására. Az asztali gépen használható elektronikus építési naplót fejlesztő […]

E-építési napló mobilapp iOS-re
2017. július 20. csütörtök

legfontosabb jogszabályok

minden (2019 márciusáig megjelent) fontos jogszabályt, amire szükség lehet, egy helyre gyűjtöttünk össze: Étv, OTÉK, Épkiv, 312/2012, 266/2013, CPR, OTSz, az energiatanúsításról, a bírságokról, az egyszerű bejelentésről, ... stb tovább