Meghívtak a nov. 25-i passzívház konferenciára
Passzívházak és Energiahatékony Épületek
Szakmai konferencia és szakkiállítás, építészeti fotókiállítás a Francia Intézetben
Időpont: 2011. november 25. péntek, 9.00-18.00 | Helyszín: Francia Intézet Budapest I., Fő út 17.
————
November végén ismét a Francia Intézet ad helyt passzívház konferenciának. Itt volt 2009-ban az első is, amiről anno a kooseptar.hu is beszámolt. E konferencia azért is nevezetes volt, mert itt adták át az első magyarországi minősített passzívház tanúsító okiratát. Akkor, még mint a téma iránti lelkes, de teljesen laikus vettem rajta részt és nem gondoltam volna, hogy 2011-ben a szervezők engemet is meghívnak egy passzívház konferenciára, mint előadó.
Én a hamarosan itt is részletesen bemutatandó fótligeti házzal megyek és megpróbálom megosztani a hallgatósággal, mi is kell(ett nekem) az első – előminősítés alatt álló – passzívház megtervezéséhez. Akit érdekel a téma, az jöjjön el, már csak azért is, mert igazán szívesen találkoznék olyanokkal is, akiket itt a kooseptar.hu-n csak a nick nevükön keresztül ismerhettem meg.
A konferencián az építésze mutatja be azt a fantasztikus francia házát, ami megjelent itt nálunk is Passzívház bambusz homlokzattal címmel.
… és álljon itt a hivatalos meghívó is:
A Passzívházak és Energiahatékony Épületek szakmai konferenciát hagyományteremtő szándékkal 2009 februárjában rendeztük meg először Budapesten, a Francia Intézetben. A teltházas programot kiemelkedően nagy szakmai érdeklődés kísérte, amely – a kimagaslóan energiahatékony technológia iránti szakmai érdeklődésen túl – annak is köszönhető volt, hogy a konferencián adták át az első hazai passzívház tanúsítványt. A szadai passzív családi házat maga tulajdonos mutatta be előadásában a közönségnek.
Az elmúlt két évben tapasztalható információrobbanásnak köszönhetően Magyarországon is közismertté vált a passzívház-technológia, amely jelenleg az energiahatékony és fenntartható építés csúcstechnológiáját képviseli. A passzívházak a hagyományos építési technológiával létesült épületek energiamennyiségének töredékét igénylik. Kivitelezésük nem feltétlenül igényel többletköltséget a hagyományos építési metódus kiadásaihoz viszonyítva – ez a szadai passzívház esetében is bizonyított.
Az Európai Unió döntése értelmében 2018-tól minden állami tulajdonú épület, 2020-tól pedig minden új épület esetén a szén-dioxid-kibocsátás drasztikus csökkentését figyelembe vevő technikákat kell a megvalósítás során alkalmazni. Ehhez elkerülhetetlen a passzívház követelményrendszer, illetve -technológia gyakorlati alkalmazása, nem csak új épületeknél, hanem a felújítások esetében is.
A konferencián ismertetendő épületek között szerepel – többek között – a Karawitz Architecture építésziroda által tervezett franciaországi dizájn passzívház, egy hazai passzívház-technológiával felújított panelépület, az első magyar passzív sorház és új családi házak, továbbá az első megépült – 2009-ben átadott – passzívház mérési eredményeiről, üzemeltetési tapasztalatairól is beszámolnak a tervezésben, kivitelezésben közreműködők.
Nagy várakozással tekintünk Magyarország eddigi legnagyobb önkormányzati passzívházas beruházása elé; a tervfázisban lévő lakásfejlesztési programot – először – a konferencián ismertetik a tervezők.
A konferencia előadói:
- Boros Károly okl. magasépítő üzemmérnök, épületfenntartó szaküzemmérnök
- Benécs József okl. gépészmérnök, épületgépész szakmérnök
- Ertsey Attila okl. építészmérnök
- Koós Miklós okl. építészmérnök
- Nagy Csaba okl. építészmérnök
- Szentmihályi-Nagy István építészmérnök
- Szekér László okl. építészmérnök
- Dr. Vajda József, a műszaki tudomány kandidátusa, főiskolai tanár
- a párizsi Karawitz Architecture tervezői, valamint
- Patrice Bideau francia építész.
Részletes program: https://passzivhazkonf.hu/hu/tervezett-program-t20/
A konferencia célja, hogy a hazai és külföldi minőségellenőrzött passzívházak közreműködőinek bemutatásával adekvát válaszokat adjon a szakmai kérdésekre a passzívház-technológia iránt érdeklődő tervezők, szakági mérnökök, építőipari kivitelezők számára, továbbá megbízható, hasznosítható információkkal szolgáljon a potenciális magánépíttetők, ingatlanfejlesztők, -fenntartók számára arról, miként lehet új és meglévő épületek fűtési és primer energiaszükségletét a minimálisra csökkenteni.
A konferencia célcsoportja: építészek, épületgépészek, szakági mérnökök, egyetemi hallgatók, építőanyag gyártók és forgalmazók, építőipari cégek, elsősorban tehát azok, akik a kimagaslóan energiahatékony építési metódusról szeretnének hasznosítható, megbízható szakmai ismereteket kapni. Ám a rendezvény nem csak a szakmának szól! A gyakorlati tapasztalatok ismertetése révén az előadók hasznos információkkal szolgálhatnak a potenciális építtetők, a közintézmények fenntartói, az ingatlanfejlesztők és beruházók számára is.
Célunk, hogy a közelmúltban megvalósult magyar passzívházakról – a technológia alkalmazásával létesült különféle épülettípusokról – a nyilvánosság is hiteles tájékoztatást kapjon, közvetlenül a megvalósításban közreműködőktől.
A konferencia a Magyar Építész Kamaránál továbbképzésként akkreditált rendezvény, a részvételért kapható pontszámokról a www.passzivhazkonf.hu találnak tájékoztatást az érdeklődők.
A konferenciát szakkiállítás kíséri, melyen különféle passzívház-komponensek gyártói mutatják termékeiket, tevékenységüket.
A konferenciához kapcsolódóan Batár Zsolt építészeti fotográfus munkáiból nyílik alkalmi kiállítás a Francia Intézetben.
A konferencia szervezője a Green Press Hírügynökség és Rendezvényszervező Kft.
Web: www.passzivhazkonf.hu
E-mail: press@greenpress.hu
Hozzászólások (2): megnézem
joci
2011. október 26. szerda 21:27
Kedves Miklós őszintén gratulálok.Gondolom ez a meghívás, az elismerést jelképezi. Sok sikert.
tanúsító
2011. október 26. szerda 22:26
Gratulálok a felkéréshez, sikeres előadást kívánok! Remélem, a lemaradók kedvéért itt is olvasható lesz!