Észrevételek a 7/2006. TNM rend. módosításához
Ez év elején volt a Magyar Mérnök Kamarában egy társadalmi vita a a minisztérium képviselőivel és a téma mértékadó szakembereinek a bevonásával az épületek energetikai jellemzőinek meghatározásáról szóló 7/2006. (V. 24.) TNM-rendelet várható módosításáról. az egész építőipart alapjaiban befolyásoló megbeszélésről a kooseptar.hu is beszámolt Épületenergetikai szabályozás korszerűsítése 1. címmel.
Aki akkor figyelemmel kísérte a beszámolót, az már akkor szembesülhetett azzal, hogy 3 lépcsőben (2012, 2015, 2019) igen-igen megszigorítják a hőtechnikai, energetikai előírásokat, amiből én most csak a várható minimum U értékeket emelném ki. Fenn, sárga háttérrel látható az év eleji elképzelés, ahhoz képest a mostani tervezetben még annál is szigorúbb előírások találhatóak az U értékekre:
A javaslatban szerepel még A és B (kevésbé szigorú) változat is. A jogszabálytervezet elkészült és várják az észrevételeket október 21-ig.
forrás: e-epites.hu
Hozzászólások (4): megnézem
Repcsényi Attila
2012. június 18. hétfő 12:05
Mikor lesz bevezetve a tervezet – A ma aktuális U lista még mindig 0,45-tel kezdődik.
Repcsényi Attila
2012. június 18. hétfő 12:06
Még mindig a 2006-os követelményértékek a hatályosak!
Fenyvesi Péter
2012. június 18. hétfő 20:18
Pedig minél előbb bevezetnék, minél előbb közelítenék az épületek ezeket az értékeket, annál kevésbé függne az ország a gázártól, és egyéb energiahordozók árától, és kevésbé akarnának Pakson bővíteni, amire persze, úgysem lenne forrás. Mint tudjuk, az a legolcsóbb energia, amire nincs is szükség.
Szabóbácsi
2012. június 19. kedd 16:06
Be lehetne vezetni szigorúbb értékeket, de szerintem ha csak a mai értékeket alkalmaznák a gyakorlatban szigorúbb és gondosabb technológiával, akkor sem lenne semmi baj. A fenti, meg a 2006-os számok csak egy minimumot írnak elő, amik -magunk között szólva- egyáltalán nem rosszak. Ha, mint írtam, teljesülnének is. És egyáltalán nincs tiltva ezeknek a minimálértékeknek a meghaladása. Én egyáltalán nem értek egyet ezen túlzott követelményekkel, mert országos viszonylatban egyoldalú. Sokkal több energia, szennyeződés jut a levegőbe a közutakról. Le kéne korlátozni az autópályák sebességhatárát 60km/h-ra. Városban meg 30-ra, esetleg 10-re, 5-re 🙂 Maximálni kéne az egységnyi épületekre felhasználható energiát. Többre mennénk.