Hazajáró | Kinizsi-vár, Nagyvázsony
Olvassák Andrási Zsolt barátomat, a Hazajáró vendégbloggerét:
Utunk a Tapolcai-medence felé egy hangulatos úton Nagyvázsony mellett vezetett, így adta magát, hogy meglátogassuk eme látványosságot. Érkezésünkkor eleredt az eső, így betértünk a Vázsonyvölgy Étterembe megebédelni, illetve kibekkelni, hogy elálljon az eső. Azt kell mondanom, hogy senkinek sem tudom tiszta szívvel ajánlani az éttermet, jó eséllyel nem felel meg a tisztasági elvárásoknak – sajnos erre csak utólag jöttünk rá.
A várhoz ettől a parkolótól egy néhány perces séta vezet, itt rögtön választás elé állunk, ugyanis három opció közül is lehet választani. A belépőjegyet csomaggá lehet bővíteni, a vár mellett meg lehet nézni a panoptikumot, a néprajzi “múzeumot”, a lovagi játékokat. Nos, ez utóbbit leszámítva befizettük a teljes csomagot, de őszintén szólva, nem nagyon érte meg. A vár még csak-csak, hiszen szépen rendbe van téve, de a panoptikum már olyan műfaj, ami nekem annyira nem bejövős, a néprajzi kiállításon pedig éppen a gondnok balhézott ott valakivel, vagy nem tudom ki lehetett, mindenesetre sajátos hozzáállás óbégatás mellett turistákat terelgetni.
Így aztán a várrom 700 forintos belépőjét tudom ajánlani, az megéri az árát.
De miért rom?
Nos, a várat a Vezsenyi-család építtette a XV. század közepén. Mivel 1472-ben férfi ágon kihalt a család, Hunyadi Mátyás király a hadjárataiban jeleskedő Kinizsi Pálnak adta
Ekkoriban épült a kapubástya (barbakán). 1490 Habsburg Miksa trónkövetelő zsoldosserege elfoglalta és Kinizsi csak a következő esztendőben indított hadjárat során tudta visszafoglalni.
Ha kiváncsiak a fotóséta többi fotója és a teljes beszámolóra, kattintsanak az alábbi képre!
Amint azt már bizonyára észrevették nem csak a szakmai anyagok írásába vontam be külső szerzőket, hanem Andrási Zsolt barátomat is megkértem, hogy a Hazajáró sorozatunkhoz ő is készítsen fotósorozatokat vagy engedjen át a kész összeállításaiból. Az együttműködésünk látható és kereshető bizonyítéka a Zsolt által összeállított Hazajáró térkép, amely a Google Maps szokásos lehetőségeit igyekszik kihasználni. Kattintsanak a térkép alatti linkre és nem csak nagyobb méretben fogják látni, hanem a bal oldalon megnézhetik a különféle színek jelentését is.
Hazajáró projekt nagyobb térképen való megjelenítése
Jó böngészést a fotósorozatok között!
Hozzászólások (0): megnézem