MÉB 88. | Elektromos fűtés
Az eddig bemutatott blogok között elenyészően fordultak elő épületgépészeti és épületvillamossági blogok. Ez utóbbiakból szeretnék bemutatni egy igazán különleges témájút, ami egy speciális területtel foglalkozik, mégpedig az elektromos fűtéssel. Amikor ezt olvassák nyilván sokan felkapják a fejüket, hogy az meg mire való? Nos a www.elektromosfutes.hu oldalon kiderül, hogy nagyon is széles a felhasználás területe. Az Elektromos fűtés blogról kérdezzük ifj. Czinege Károlyt, a cég tulajdonos-ügyvezetőjét, a blog íróját:
Mit érdemes tudni Rólad?
Az utóbbi 10 évben rengeteg tapasztalatot szereztem, és képeztem magam, hogy igazán szakmai tanácsokat tudjak adni az épületek komfortjának kilakításában. Mérnöki a végzettségem, de nem az építész szakmából.
Mi a bloggal a célod, küldetésed?
A két honlappal – bloggal – az a célom, hogy a laikusokat és a szakembereket tájékoztassam, tanácsot adjak egy élhetőbb komfortosabb otthon kialakításához, segítsek a meglévő problémák megoldásában. Részben olyan termékek ajánlásával, amiket hazánkban még jellemzően kevésbé ismernek, de sokaknak szüksége lenne rá.
Kapcsolódik-e és ha igen, miképpen a munkádhoz, mivel foglalkozol a bloggoláson kívül?
Kereskedelmi profilú családi vállalkozásunk tulajdonosa, ügyvezetője vagyok, olyan gyártók termékek kereskedelmével foglalkozunk, melyeknek kizárólagos képviseletét látjuk el hazánkban.
Mi vagy ki ösztönzött a blogírásra?
Azt gondoltam, így tudok hasznos tanácsokat adni a honlapjaimra látogatóknak.
Havonta mennyi írásod jelenik meg?
Mivel a blogolás nem a fő elfoglaltságom, jellemzően egy, de volt hogy nem írtam havonta sem, igyekszem a továbbiakban ennél sűrűbb lenni.
Melyek a kedvenc témáid és melyek azok amik az olvasók körében a legsikeresebbek?
Az épületek komfortbéli, épületgépészeti hiányosságai, a penészedés kialakulásának és megszüntetésének lehetősgei, és a sokak átal nem ismert – de indokolatlanul drágának tartott – elektromosfűtés alternatívakénti megismerése
Havonta mennyi látogatód van és mennyi hozzászólás?
Külön a blog látogatottságát nem mérem, a hozzászólás is változó, jellemzően a megjelenés után 3-6 megjegyzés jön.
A témákat magad választod?
A témákat magam választom, de kapok javaslatot az életből, vagy a hozzánk forduló érdeklődők eseteiből, panaszaiból. Van egy csomó félig kész bejegyzésem, csak véglegesíteni kellen őket.
Naponta mennyi időt töltesz blogírással, blogkarbantartással?
Nem foglalkozok vele naponta.
Van kapcsolatod, személyes ismerettséged más bloggerekkel?
Kevés, jellmezően 3-4 fő, főleg az internet marketing területésről
Melyek a kedvenc MAGYAR nyelvű (építészeti, design, zöld) blogjaid?
nincs kedvenc blogom, sokat nem is ismerek.
Van-e kitűzött célod, vagy pl. meddig tervezed írni a blogot?
Azt gondolom sokáig, mert az éredeklődők folyamatosan keresik az új információkat, fejlesztéseket.
Elérhető vagy a közösségi médiában (Twitter, Facebook) ?
A Facebook-nak tagja vagyok, de teljesen inaktívan, ha valaki ismerősöm bejelöl ismerősnek azokat el szoktam fogadni.
Mennyire tartod fontosnak ez utóbbiakban való megjelenést?
Egyszerűen nincs rá időm, nem is akarom megtanulni a használatukat, mert csak felesleges időt rabolna ez tőlem.
És végül mit üzensz az olvasóknak?
Ne gondolják, hogy a blog csak az általam forgalmazott termékek értékesítését szolgálja, hanem tényleges ötleteket szeretnék adni, tanulságos eseteket bemutatva, hogy abból okulva ők már ne kövessék el azt a hibát.
Elektromos fűtés
A blog indulása: A blog indulása: 2009 | A blog szerzője: ifj. Czinege Károly
magyar építészeti blogok és bloginterjúk
ne maradjon le a további MÉB bloginterjúkról,iratkozzon felitt a téma RSS-ére
[poll id=”37″]
Hozzászólások (8): megnézem
TÜKE
2010. november 18. csütörtök 05:45
Elkapkodtam hozzászólásom küldését – itt egy rövidebb változata. 🙂
Érdeklődéssel olvastam, aktualitás lehet(ne) azért is, mert pl. az E-ON-tól 10% áramdíj kedvezményt kaptunk egy évre (rendszeres fizetők) https://www.eon.hu/ ill. az évi 1200 m3 gáznál többet fogyasztóknak áremelés várható. (Ne legyen igazam!) A „gondom „csak az, hogy az idősebbek (szépkorúak) már nem nagyon kezdenek bele egy ilyen (nagyobb) átalakításba. ( gázfűtésem van – és elégedett vagyok vele)
A honlapot még nem olvastam végig, de pl. majd keresem : vajon mennyit és hogyan kell egy családi házban SZELLŐZTETNI ? (légcsere)
P.s. : némelyik – itt megismert honlappal/bloggal az a „gondom”, hogy nem frissül oly’ mértékben, ahogy azt én gondoltam volna. (na, de nem kritika .)
Koós Miklós
2010. november 18. csütörtök 08:58
[re=77320]TÜKE[/re]: Pécs legnagyobb reklámügynökségének – ráadásul a témához legkevésbé sem kapcsolódó – ismételt indirekt reklámozását töröltem.
Jesu
2010. november 18. csütörtök 15:21
Pár hete jártam egy Székesfehérvár melletti lakóparkban, ahol a kezdetektől infrapaneles fűtés lett tervezve/ kiépítve:
– Az első évben összeomlott a villamos hálózat, fáztak, az évi fűtésköltség kis lakásokra nézve is (~65-85nm) ~450E és feletti lett!
– A második évre rendbehozták a hálózatot, de a fenntartási költségek tovább nőttek.
– Most, a harmadik szezon előtt jártam ott egy gondolkodó tulajdonosnál, és beüzemeltünk egy pellet kandallót, amivel a fűtési költségeit negyedelni (pesszimista becsléssel) tudja a „csodálatos infrapanel fűtés”-hez képest.
Assz’em akkor most többet nem is írok…
TÜKE
2010. november 19. péntek 09:00
[re=77322]Koós Miklós[/re]:
Fogalmam nincs ( utólag) hogy kit vagy mit „reklámoztam” volna én ? –
indirekt = rejtett,burkolt (célzás)
Ne legyek demagóg ( bujtogató,lázító- stb.) – ill. az azért „örömmel töltött el ” – én lennék az első, akit töröltek ?
Semmi baj!- részemről ! 🙂
Fogalmam nem volt, hogy ki vagy mi lehet Pécs „legnagyobb reklámügynöksége” – legalább most elkezdem keresni. 🙂
Jesu
2010. november 28. vasárnap 16:51
[re=77383]Szabadi Ferenc József[/re]: Akkor most nem értem mi volt ezzel a probléma.
Egy lakást laknak is többnyire. Az egyértelmű, hogy egy szilárd fűtéssel, még ha automatikus is, többet kell foglalkozni, mint egy gáz vagy villany fűtéssel. Ez a kandalló ~4 napig képes temperálni „magára hagyva”.
Ha pedig lakják a lakást, szerintem nincs mit hasonlítgatni az éves fenntartási költség a döntő. Ha egyszer az egyik ~450-500E a másik pedig napi 5 perc törődéssel 100E/szezon, akkor győz a józan paraszti ész. Feltéve ha nem beszélnek „alá” eme csoda terméknek a jól képzett eladók.
Felhasználót idézek: „hiába fizetünk ennyit, mégsem érezzük, hogy olyan rettentő meleg lenne”
A tulajdonos döntött. Ezt már nem lehet marketing szöveggel szépíteni…
Jesu
2010. november 28. vasárnap 16:57
Még hozzátennék valamit: sorban járok olyan helyeken, ahol energiaszektoros dolgozók/ nyugdíjasok dobják ki az elektromos fűtést, mert bekorlátozták az eddig számukra megadott kedvezményeket (14-16Ft/kWh cakkpakk volt kb.), így már számukra sem kifizetődő. Akkor miről is beszélünk? Persze el kell adni ezeket is, de nem kéne mindenhova erőltetni. Pláne nem fő fűtésnek.
Magyar építészeti blogok (MÉB)
2010. december 8. szerda 11:11
[…] 90 | Zöldműves A blog indulása: 2007 89 | Energiatanúsítvány A blog indulása: 2008 88 | Elektromos fűtés A blog indulása: 2009 87 | Kis flanc A blog indulása: 2010 86 | LED lámpabolt A blog […]
ifj. Czinege Károly
2011. január 12. szerda 14:29
Kedves Hozzászólók!
Reagálás az infrafűtésre. Akkora összegnél biztos vagyok benne, hogy valami nagy hiba van, vagy a tervezésnél, vagy a vezérlésnél – esetleg annak hiányából, hogy olcsóbb legyen. Az Infrafűtés 2-3 C-al alacsonyabb hőmérsékleten is kellemes komfortérzetet biztosít, valamint az alacsonyabb léghőmérséklet mellett, még a rosszul szigetelt házban is kisebb lesz a veszteség.
Az áramkimaradáshoz pedig annyi hozzászólásom, hogy áram nélkül egyetlen modern gázkazán sem működik, de nem forog a pelletkazán adagolómotorja sem.
Arról sem esett szó, mennyi évenkénti karbantartási költség merül fel egy pelletkazánnál, mert éppen erről panaszkodott az egyik érdeklődőnk.
hosszutávon gondolkodva 20 év, pedig egyik infrafűtés – vagy más elektromos fűtés – sem kíván karbantartást, miközebn már gondolhatok a gáz vagy pelletkazáncserére.
Saját házamat, irodánkat 10 éve, szüleim házát 25 éve elektromos hőtárolós padlófűtéssel fűtjük, hiba és karbantartás nélkül, a vezérelt áramú megtáplálás miatt a gázfűtésnél alacsonyabb áron. Pl. 200m2 családi ház 22000Ft/hó átalányból.