A gőz, mint füst
Miért van az, hogy a különféle környezetszennyezési ábrázolásokban, akciókban előreszeretettel mutatnak óriási füstölgő kéményeket, amik valójában nem is kémények, hanem hűtőtornyok és nem is füstölögnek, hanem szimpla vízgőzt bocsátanak ki?
„Greenpeace activist beside smoke stacks, Didcot power station”
A legjobb az, hogy még a Greenpeace is rendszeresen közül ilyen képeket, mint pl. a fenti fotó, pedig ha valakinek tudnia kellene – nekik aztán igencsak -, hogy ennek semmi köze a CO2 kibocsátáshoz és levegőszennyezéshez (ha van is, az elenyésző a tényleges égéstermékek hatásához képest).
Hozzászólások (2): megnézem
Márton László Attila
2010. június 15. kedd 19:59
Valószínű azért, mert ez tipikus esete annak, hogy nem tudjuk, hogy mit látunk.
Bevallom, én is füstnek mondtam volna, mert annak látszik, és hiányzik a háttértudásom, amiből kiderülne, hogy mit is látok valójában.
De azt hiszem ez korunk kórtünete, mivel egyre több olyan dolog van amiről már nem tudjuk, és még több amiről még (lehet soha) nem tudjuk hogy működik. Persze ez még a dolog kisebbik része, a nagyobb gond, hogy nem is ismerjük fel ezt.
———————————————–
Ha a Greenpeace tévesen közöl ilyen képeket, az elég nagy ciki nekik 🙂
Kálmán László
2010. június 16. szerda 08:36
A Greenpeace korábban kiadott egy energiaforradalom című kiadványt, Nekik a földgáztüzelésű gázmotor is megújuló energia, mit kell ezen csodálkozni, a legtöbb zöld szervezet egy ultraliberális, anarchista vallási szekta.