Svájci faház
Szerencsére ez is egy olyan szakma, amiben időnként előfordulnak nem szokványos megbízások is. Az előzményekhez annyit, hogy működik itt Magyarországon egy svájci tulajdonú bútorgyár, amelyik kizárólag exportra, azon belül is elsősorban Svájcba és Németországba szállít bútorokat, de nem akármilyeneket. A gyár öreg, használt faanyagból készít bútorokat, mondhatni újrahasznosít.
Az elsősorban épületbontásokból származó faanyagot persze megfelelően kezelik, csiszolják, majd rusztikus modern bútorokat készítenek belőlük. Az elkészült bútorok a svájci árszinthez vannak megállapítva és állítólag viszik, mint a cukrot.
Nos a bútorok után a tulajdonos kedvet kapott a faházakhoz is és azt vette a fejébe, hogy hasonlóan régi, bontott faanyagból tradicionális svájci faházakat fog építeni Svájcban, mert hogy volna rá kereslet, mivel a valóban régi házak nagyon drágák. A gyártás itt lenne és innen szállítanák ki a félkész terméket.
Ehhez kellett faházakat tervezni, egy nagyobbat és egy kisebbet, ez utóbbi inkább csak üdülőnek való. A fogadószinttel nem kellett foglalkozni, azt ő intézi a konkrét igények és terepadottságok figyelembe vételével.
a következő oldalon a 2. változat rajzai láthatóak
Hozzászólások (6): megnézem
dyRo
2009. november 12. csütörtök 19:03
Hát igen, ha kívülre teszed a szigetelést, akkor már ott ette meg a fene a fa külsőt… 😉
Koós Miklós
2009. november 13. péntek 18:45
a gazdagság, jómód pont abban különbözik a szegénységtől, hogy nem csak a realitás lehet egy döntés egyetlen kimenetele.
Ezért jó. És ezért lehet ilyen helyen nagyon jó házakat is találni. Mert ez a szabadság.
Faragó Attila
2009. november 13. péntek 20:20
A gazdagság ilyen értelmű megfogalmazása nagyon találó, és nekem nagyon tetszik. Ez rögtön megmagyarázza azt is, miért épül nálunk annyi silány ház. Nem vagyunk elég gazdagok, csak annak akarunk látszani.
Koós Miklós
2009. november 14. szombat 09:16
@Fekete Attila
nem véletlen, hogy pl. Mo-on minél szegényebb vidékre tévedsz, annál több műemléket, régi házat találsz, mert a praktikum a felújítást és a megőrzést preferálja, a kivagyiság kevésbé érhető tetten.
Vida Zoltán
2010. január 27. szerda 20:01
Sajnos elkerülte figyelmemet ez a téma, pedig én igencsak érdekelt vagyok. Partnereink pont az ilyen és ehhez hasonló faházak tervezéséből, gyártásából, építéséből élnek. Oroszországban 😉 . (Mi a szoftvert adjuk hozzá. )
Nem mondanám, hogy az ilyen házakat csak a „gazdagok hóbortja” kategóriába kell tenni.
a) nem is olyan drága, mint tűnik
b) meg lehet úgy is melegre építeni, hogy ne vesszen oda a faház jellege (két nem túl vastag 50/120 gerendafal közötti szigetléssel)
с) hétvégi ház státuszban (ha nem muszályegész évben benne lakni, mondjuk -20 fokig) nem túl vastag 120-150-es falak már nagyon jók extra szigetelés nélkül is. És nem megy tönkre a ház, ha ki van kapcsolva a fűtés. Megjegyzem, a sok-sok régi orosz faház hasonló vasag falakkal épült.
d) egyáltalán nem elavult ez a technológia, főleg azután, hogy CNC-és gépek gyártják őket milliméteres pontossággal.
Ami pedig az építészeti feladatot illeti, hát mindenkinek ajánlom, hogy látogasson el nyáron a finn házépítési kiállításra. A faházak 90 százalékát hatalmas ablakokkal, a modern építészet minden jellemzőjével együtt tervezik. A gyártó cégek sorbanállnak a legdivatosabb finn építészek kegyeiért, félelmetes pénzeket fizetnek ezkekért az egyedi tervekért nekik.
Veres Zsolt
2011. február 8. kedd 19:51
Erdélyben található, több mint 500 négyzetméteres faipari gyárral rendelkezem,faházakat és kertibútrokat lehetne gyártani. Üzlettársat vagy partnert keresnék! Ha valakit érdekel az ajánlatom akkor írjon: veres_zsolti@yahoo.com