Tervkritika | félnyeregtetős ház Erdélyben
Akinek esetleg „gyanúsan” ismerős az épület formája, az jól emlékszik, hiszen ez a terv 2x is járt a Tervkritikában a Tervkritika | félnyeregtetős ház Erdélyben címmel. Tegnap levelet kaptam
Tisztelt Koós úr!
Talán februárban küldtem be önhöz a készülő tervet véleményezésre, folyamatosan olvasom a kritikákat azóta is. Most már a ház terve végleges fázisba került, már az építkezés is elkezdődött. Csatolva küldök egy pár látványrajzot. Az alaprajzon csak annyi változott, hogy a két fürdő helyet cserélt, és a két fiúszoba galériázva lesz ( bejárathoz közelebb eső két szobáról van szó). Amiatt lettek a kis kukucskáló ablakok fenn. Az alagsorban (a nappali és a terasz alatt) pince, kazánház, tároló és autóbeálló van tervezve. Köszönöm, BT
Itt alul látható az első és a továbbfejlesztett változat ….
… majd tegnap megkaptam a véglegesnek szánt látványterveket.
Ezúton is köszönöm, hogy megosztotta velünk a tervezés pillanatnyi állását!
Hozzászólások (11): megnézem
Propeller
2009. május 14. csütörtök 07:49
koos.hu – Tervbemutató | félnyeregtetős ház Erdélyben…
Erdély, félnyeregtető, tervkritika…
Szabóbácsi
2009. május 14. csütörtök 08:53
Az első még elegáns, csinosnak mondható. A második primi, a harmadik katyvasz. Most kéne egy nagyobb levegőt venni és valami nagyobbat gondolni, nem a korábbit fércelgetni.
attila
2009. május 14. csütörtök 09:12
az első még hagyján, a második förtelem, a harmadik pedig nagyon sántít. nem értem az ablakok eröltetett különbözőségét, hogy véletlenül se legyen egyforma két ablak, és véletlenül se legyen ugyanaz a parapet magasság.
Balázs Tunde
2009. május 14. csütörtök 09:21
Ez elszomorít, de nagyon. Nem tudom menyire lehet rajta változtani még?
Zentai Erzsébet
2009. május 14. csütörtök 12:56
Soha nem értettem a „lőrésekhez” hasonlító ablalokat. Az első házon még természetközeli ablakok vannak, a következők egyre „bezárkozottabb” otthonra utalnak. Nem igazán érthető, át kellene ezt még gondolni.
Koós Miklós
2009. május 14. csütörtök 13:34
hadd vegyem védelmébe a tervezőt. ez egy építészeti stílus, még akkor is ha ritkán találkozunk bele, különösen nem családi háznál. A szabálytalan ablakelrendezés nekem elsőre tetszik és megvallom nekem nincs vele semmi bajom. Az épület hagyományos félnyeregtetős formája (és megoldása) illetve az ablakok elosztása/formája között érzek némi ellentmondást. A különféle funkciókhoz (az galériás szobák esetén kifejezetten jónak tűnik ez a megoldás és ha a többi funkciójú helyiségnél következetesen tudja végigvinni ezt a fajta ablakformálást, akkor az nekem tetszik.
ide tartozik még, hogy szintén üti ezt a fajta ablakformálást a nagyon is hagyományos korlátkialakítás, oda valamilyen (részben) tömör mellvédet tudnék elképzelni, ahogy az az első vázlaton volt látható.
.
Az első változat tetszett eddig a legtöbb olvasóknak, pedig az annyira vázlat, hogy szinte megvalósithatatlan, akkora egybefüggő üvegfelület van a nappalin, de a látványtervek kétségkívül jól mutatott.
.
Én a legutóbbi változatot meghagynám és arra törekednék, hogy a tető is igazodjon ehhez az építészeti megformáláshoz. Többek között ez a fajta formálás tetszett meg az elsőn is a bejárat feletti tetőmegoldásnál.
Szabóbácsi
2009. május 19. kedd 09:44
Valóban stílus, de ha a dizájnnak alárendelik a használhatóságot akkor max. publikálni lesz érdemes. Sok élhetetlen ház épült amit publikáltak bombasztikus hatással. Csak lakva derül ki utána hogy ezer sebből vérzik…
A sok vállban záródó ablak, a tényleges kitekintést gátló lőrések, a rendkívül nehezen tisztántartható magasan elhelyezett ablakok nem meggyőzőek egy hús-vér ember környezetének kellemessé tételére.
Kádárné Yola
2009. május 22. péntek 08:00
Én inkább raktár épületnek gondolnám, mint lakóháznak.
Butykai Gyula
2009. június 8. hétfő 21:27
Szerintem ez a terv beragadt a félnyeregtetős megoldásnál. Nem igazán tudom, hogy drága vagy olcsó építhetőség a cél. A forma az olcsóságra utal, a rengeteg burkolat ami ellensúlyozza a kinézetét, viszont épp ellenkezőleg (vagy a rengeteg ablak az első és harmadik változatnál).
Lehet meg kéne próbálni egy lapostetős megoldást, van itt fenn pár terv a kritika rovatban, ami szép. De lehet hogy az építtetők nem tudják eldönteni, melyik stílus is tetszik.