Passzívház Egyetem | A hiányzó 2% …
Egy építész 98 százalékban képes passzívházat tervezni.
Tanulja meg most a hiányzó 2%-ot a Bautrend és a Passzívház Akadémia kedvezményes tanfolyamán!
A Passzívház Egyetem nem egy megszokott konferencia, hanem egy olyan valódi képzés ahol, gyakorlati ismereteket sajátíthat el, kész megoldásokkal ismerkedhet meg, hasznos információkkal gazdagodhat. Most a két szervezőnek, és a szponzoroknak köszönhetően április 5-ig, 29.900 Ft-ért regisztrálhat egy olyan tanfolyamra, amelynek ára a támogatások nélkül ennek többszöröse lenne.
A szakmai kamarák befogadták és akkreditálták a Passzívház Egyetem programját, így az Építész Kamara 3, míg Magyar Mérnöki Kamara tagjainak 2 kreditpont jár a tanfolyam elvégzése után.
Töltse ki a jelentkezési lapot, és mi folyamatosan tájékoztatjuk: már a tanfolyamot megelőzően is sok hasznos információval látjuk el.
A továbbképzés témái:
- A passzívház szabvány
- A termikus burok
- Hőhidak
- Légtömörség
- Passzívház nyílászárók
- Passzívház gépészet
Előadók:
- Debreczy Zoltán, gépészmérnök
- Dr. Medgyasszay Péter, okl. építész
- Dr. Szucs Miklós, okl. építész
- Sinóros-Szabó Balázs, okl. építész
- Farkas Imre, okl. építész
Időpontok:
- Budapest 2009. 04. 23. csütörtök
- Szeged 2009. 04. 28. kedd
- Pécs 2009. 04. 30. csütörtök
- Miskolc 2009. 05. 05. kedd
- Győr 2009. 05. 07. csütörtök
A tanfolyamokról minden további információt megtalálhat a Passzívház Egyetem honlapon.
(x)
A kooseptar.hu a Passzívház Egyetem médiatámogatója
Hozzászólások (6): megnézem
Ikon
2009. április 6. hétfő 09:10
Üdv.
A laikusok/Építettők felé az ezen nagyon előremutató tendeciához folyamatosan skandálni kellene, hogy ez Hölgyeim és Uraim 240 e. FT/ m2 áron már megvalósítható.
Mert van az a félreértés, hogy ez általános építési költségekbe ez a feletébb nem olcsó dolog/techolónia belefér.
Tehét az azt hirdető cégeknek nagy felelőssége, hogy amíg oktatják az ügyfeleket/építészeket, tegyék hozzá, hogy ez mennyibe kerül.
Pusztán a marketingen túl.
De hát ez az irány. És az jó.
Ikon
Koós Miklós
2009. április 6. hétfő 09:17
szerintem az építtetők tisztában vannak azzal, hogy ez egy DRÁGÁBB technológia (nekem legalábbis ez volt az eddigi tapasztalatom), de mivel eddig mindössze 1-2 db házról tudjuk a pontos árat, ezért még kevés az információ. Ha a szadai ház, mint első fecske enyivel kerül többe, akkor azt hiszem van mit keresnie ennek a technológiának, hiszen nyilvánvalóan lejjebb fog menni az ár.
.
persze a dologban az lesz majd a „vicces”, hogy mivel ez csak TÖKÉLETES kivitelezés esetén eredményes, ezért a TÖKÉLETES kivitelezésért fognak majd jópáran többlet pénzt elkérni, aminek persze benne kellene lennie egy nem passzívház építkezésben is.
BánkiTamás
2009. április 6. hétfő 12:30
igen, ez drágább, de ki kap ma jól szigetlet lakást 240.000Ft/nm áron Budapesten? a vidéki árakat nem ismerem, de azt gondolom, hogy ez csuda jó ár lenne Budapesten.
azt vettem észre, hogy nem csak szakembereket érdekel a Passzívház Egyetem és, hogy egyre több laikus tud releváns kérdést feltenni a passzívházzal kapcsolatban.
remélem KM-nek nincs abban igaz, hogy a tökéletes munkáért felárat kér majd a vállalkozó…
gramercy
2009. április 6. hétfő 17:59
szerintem meg NEM DRÁGÁBB
.
– egy passzívházas építőelem U=0,08-cal 11.000 Ft/m2, ami egyszerre zsaluzat ÉS hőszigetelés, vakolta ALIG kell mindkét oldalon
– a tetőszigetelés (U=0,2) 6.000 Ft/m2-től megvan, NEM kell hozzá se lécezés, se vízszigetelés, a cserepeket egyből lehet rárakni
– nem kell sávalap, elég a lemezalap, sokkal kevesebb beton és földmunka kell
– az előregyártott elemek miatt hónapokat (!) meg lehet spórolni az építkezésből, az idő pedig kőkeményen pénz
– vákumcsöves vízmelegítő 80-90.000 Ft, szimpla víztartály 100.000 Ft környékén, nem nevezném kimagaslóan drágának
– hőszivattyú a legnagyobb költségelem 1-2 M között, VERSUS gázkazán (2-300.000) + gázbekötés (2-5-700.000 Ft) már egyáltalán nem sokkal több
.
Egy sávalapos, tetőléces, sokvakolatos, gázbekötéses, hónapokon át húzódó kivitelezővel való vesződéshez képest NEM DRÁGÁBB.
Propeller
2009. április 7. kedd 08:30
koos.hu – Passzívház Egyetem | A hiányzó 2% ……
passzívház…
Ikon
2009. április 7. kedd 13:07
PÁR MEGJEGYZÉS:
(nem felételne pontosok ezek is de közel naprakészek)
– egy passzívházas építőelem U=0,08-cal 11.000 Ft/m2, ami egyszerre zsaluzat ÉS hőszigetelés,
vakolta ALIG kell mindkét oldalon
EBBE MEGY MÉG C16 BETON, NÉMI VASASZERLÉS, NÉMI MEGTÁMASZTÁS (nem zsalu talán)ÉS BETON BEDOLGOZÁS
– a tetőszigetelés (U=0,2) 6.000 Ft/m2-től megvan, NEM kell hozzá se lécezés, se vízszigetelés, a cserepeket egyből lehet rárakni
KÖRÜLBELÜÓL ENNEK FELE EGY CCA 20 CM GYAPOT HŐSZIGETELÉS PLUSSZ NORMÁL TETŐLÉCEZÉS.
DE 4000 E. FT BÓL KI LEHET HOZNI. A GYRTÓK EBBŐL ADKÁK EL A LEGKEVESEBBET. EZ CSAK TETŐTÉRBEÉPÍTÉSNÉL ÉS EGYSZERŰ TETŐIDOMOKNÁL TUS JÓ LENNI. DE BONYOLÚLT A BÁDOGOZÁSA, TETŐABLAK KIALAKÍTÁSA.
– nem kell sávalap, elég a lemezalap, sokkal kevesebb beton és földmunka kell
EZ IGAZ LEHET, DE ENNEK VASALÁSA NEM EGYSOROS ÉS ÉRDEMES MÉRETEZNI STB.ÉS KÖTEL 50 CM-T KELL KIEMELNI A LEMEZALAP ALATTI KAVICSÁGY MIATT TEHÁT A KEVESEBB FÖLD…NEM BIZTOS.KÖZEL AZONOS. ÉS LEMEZALAPBA TÉNYLEG LEHET RENDES BETON IS TENNI MIN C16, DE INKÁBB C20
De egyetértek, mivel kompaktabb építési rendszerek is vannak szemben a folyamatosan rossz áthidaló-koszorú csomópontokkal operáló vázkerámia lobbival.
De mire mindehol szabvány lesz a passzívház.-…addig a jégsapkáink leolvadnak. Én ettől félek jobban. Ráadásul nemsokára megújult erővel fog a kapitalzmus beindulni -mert be fog -az onnét kemény lesz, mert lehet lesz sok munkánk, pénzünk..de nem lesz a föld nevű bolygón hely nekünk.
A passzívház féle egyetlen irányzat ezért kell, hogy ne úttörő léegyen, hanem minimum.
Ikon.