Made in Old Russia | fából készült paloták
Azok az orosz oligarchák, akik 100-150 évvel ezelőtt ezeket a pompás fa palotákat építtették, megtehették volna, hogy az európai felső tízezer kőépítési hagyományait vegyék át, mégis ragaszkodtak a fához és az orosz tradiciókhoz. Vajon van-e/lesz-e olyan mai orosz milliárdos, aki ezt az elvet vallja? (A nyitó rajzot látva Kós Károly kell, hogy eszünkbe jusson…)
forrás: English Russia
Hozzászólások (4): megnézem
J.B.
2009. január 21. szerda 03:35
Nagyon tetszenek ezek az épületek, de nem borzalmasan tűzveszélyesek? Hogy oldották meg pl. a fűtést?
Koós Miklós
2009. január 21. szerda 07:51
nagyon tűzveszélyesek, talán nem véletlen, hogy csak rajzok maradtak meg. a fűtésük tudomásom szerint teljesen hagyományos volt
Vida Zoltán
2009. február 8. vasárnap 10:11
Természetesen, nagyon tűzveszályesek, de nem a fűtés miatt. Teljes falvak tűntek el, de nagyon gyorsan újra fel lehetett építeni.
Ennek ellenére nagyon jó épületek ezek, remek a klíma, friss a levegő, télen-nyáron jó bennük lakni.
Ehhez persze egy hatalmas kályha-kemence is kell, a szoba közepén, aminek méreteit talán az jellemzi legjobban, hogy felül két-három ember is tud aludni. Ennek a kályhának bonyolult légcsatornái vannak, így az égő parázs nem juthat el a kéményig.
Ez azért is fontos, mert a tető is fából van, zsindely vagy deszka bor1tással.
zsoldi.zoli
2010. június 17. csütörtök 19:44
Szinte egyáltalán nem tűzveszélyesek. Miskolcon a Deszkatemplomot egy dilinyós felgyújtotta. Egy hétig készült neki, mert gázolajjal meg benzinnel locsolgatta a falat meg kannákkal rakott tele valami félreeső zugot. A tűz eloltása után a romokat, az üszkös gerendákat motoros fűrésszel kellett összedarabolni a bontáskor.
A jól kiszáradt fa nehezen gyullad be, már ha jó vastag. Vannak jó kis fafestékek, amik megakadályozzák, h a fa lángra kapjon. Érdemes azt használni, mert a fa felületi kezelését is ellátja.