Recycling | PET Pillekő Projekt
A Recycling sorozatunk következő témája egy magyar kezdeményezés, a Pillekő Projekt, amelyet egy alapítvány gondoz. Az eljárás igen leegyszerűsített lényege Antal Csaba megfogalmazásában „a PET palackokat darálva, préselve vagy egészben használjuk fel. A formára alakítást követően nyersanyaggal keverjük és tapasztjuk.” A nyersanyag jelen esetben ásványi kőzet.
Évente kb. 30-50m3 pillepalackot alakítanak formára iskolásokkal. Egy teknősbékához kb. 1-2m3 palack szükséges. Súlya 70-100 kiló között van. Felülete sima és fagyálló .
Pillekő Projekt
„DNS PILLEKŐ JÖVŐ” az épített környezetért
Egy lehetőség a pillepalackok hasznosítására.
Név: PILLEKŐ Kreatív és környezetkímélő, Környezetbarát termék.Maga a nyers anyag ásványi kőzett és pet-palackok. Környezethez harmonikusan kapcsolódó térformák, bútorok, játékok.A DNS EGYESÜLET egyik célja, hogy műalkotásainkat közterületeken mutathassuk be. A PILLEKŐ PROJECT eleme a tér megújítása közösségi részvétellel, melynek célja, hogy az iskolások és lakosság bevonásával fenntartható, egyedi, minőségi közpark szülessen. mely a mai kor szemléletéhez kapcsolódva az alternatív energia és az újrahasznosítás kapcsolatát mutatja be kreatív formában.
Két fontos tényezőt emelnénk ki, amiért ötletünket kivitelezhetőnek és támogathatónak tartjuk:
Az eldobott műanyag palackok újrahasznosítása által környezetünk védelme. Mind nemzeti mind európai szinten kiemelt prioritást élvez környezetünk terhelésének csökkentése, a háztartásaink, vállalataink, településeink által termelt hulladékok „tiszta” módon történő újrahasznosítása. Szennyezést nem okozó „tiszta technológia” alkalmazásával végezzük a palackok újrafelhasználását, ami szintén szimpatikus tulajdonsága a terméknek.
A másik érdekes jellemzője térbútorainknak a kreatív, látványos, egyedi, kényelmet szolgáló környezetépítés, településeink minőségi arculatának formálása környezetkímélő módon.
PILLEKŐ további fejlesztése által lehetőség nyílik alternatív házak létrehozására az építőiparban.
A pillekő terek
A kövekben elhelyezett led egy derengő fényt ad, elhelyezett multimédia panelek lehetőséget és információt nyújt érdeklődőnek. A parkhoz csatlakozik egy napelem rendszer mely üzemeli a park energiáját.
Hozzászólások (4): megnézem
Magyar Krisztina
2008. augusztus 14. csütörtök 14:38
Nagyon tetszik a lehetőség, és rögtön ezer ötlet cikázik a fejemben milyen módon lehetne még felhasználni a pille követ. Sajnos az anyag szerkezetéről, és tulajdonságairól kevés szó esett ezen az oldalon.
Érdekelne az előállítási költsége, és az is hogy lehetséges-e belül üreges szobrokat, vagy akár köztéri játékokat készíteni?
tibcsi
2009. március 21. szombat 10:18
Úgy látom a weblapon, hogy a technológia nemzetközileg levédett. Hogy ez a levédés, a piaci kizárólagossághoz való görcsös ragaszkodás mennyire illik a globális bezöldüléshez, a nem-szemetelő-új világhoz, az érdekes kérdés.
Nekem sokkal jobban tetszene ez az egész, ha a „program” teljesen nyílt forrású lenne 🙁
Anrienn
2010. május 21. péntek 20:16
Persze Tibcsi! te komolyan úgy gondolod hogy ha valaki kitalált valamit, ami eddig senkinek sem jutott az eszébe, akkor csinálja bárki aki csak akarja és majd ellepik a városok tereit mindenféle igénytelen ronda alkotások….ami lehet, hogy nem alkalmazkodik a környezethez stb…Ezeket a dolgokat képzőművész festi, nem pedig egy kontár…és egyébként is miért fáj ez neked, hogy valakinek eszébe jutott olyan dolog ami neked pl nem?Az hogy ez a dolog most ekkora úgy mond figyelmet kapott az jó, de arról fogalmad sincs, hogy ez hány év keserves próbálkozás munkája és hogy hány csukott ajtó és érdektelenség előzi ezt a dolgot meg. Éveken át senkit nem érdekelt (…?) Járj utána!
A kitartásuk eredménye amit te most látsz!Nehogy már valaki most már gondol egyet megkapja készen, lemásolja és de jó lesz neki…Gondolkodj!!!!Egyébként is a találmányokat le szokták védeni jobb esetben!Mert ez egy találmány,úgy mint az a bizonyos átlátszó beton…azt is levédték és még sok minden mást is.
Ettől hiteles a dolog ugyanis!!!
PET Pillekő Projekt 2010
2010. július 1. csütörtök 14:01
[…] végén számoltunk be egy érdekes újrahasznosítási projektről, a Pillekőről. Pár napja ismét levelet kaptam […]