Gyerektábor a fákon – lombhotel
2005-ben nyitotta meg Jürgen Bergmann Németország első lombhotel-ét, de talán pontosabb, ha azt mondjuk hogy gyerektáborát. Sok minden más mellett 5 db fára épített házikó található itt. Mindegyik házikó egyedi kialakítású, nem lehet összetéveszteni őket, meseszerü kunyhók, amik 8-10 m-re vannak a földtől. A házacskákat fából készült hidak, függőhidak kötik össze. A házakban hálóhelyiségek és egy mini WC található.
A kuszának tűnő falak és alátámasztások, a színes ablakok, a magasban eltöltött éjszakák a gyerekek számára valódi kalandparkká varázsolják a tábort. A képek és a tábor honlapja önmagukért beszélnek.
egy rövid videó a parkról:
A tábor honlapja , a Google Maps-on és további videók a parkról
[poll=7]
Hozzászólások (6): megnézem
hazigazda
2007. szeptember 7. péntek 09:15
hasonló tábor – de dinós témában – épült a szomszédos Ausztriában is, Styrrasic Park néven
freeman
2007. szeptember 29. szombat 11:56
És a fák egymás közötti mozgását hogyan védik ki?
Szélvihar esetén mi történik?
hazigazda
2007. szeptember 29. szombat 12:05
ha több fához van rögzitva, akkor lényegében a ház mereviti a fákat is, így azok csak együtt tudnak mozogni. Az egy fára épület változatok viszont valóban ki vannak téve a nagyobb mozgásoknak, de hát ez is hozzátartozik a feeling-hez 🙂
freeman
2007. szeptember 29. szombat 12:17
Na ez az, ezt furcsállom.Pl egy szék csapolásai előb-utóbb kilazulnak, elengedik egymást, és minél joban tud lötyögni, annál hamarabb szétesik.Ez a folyamat több fánál a szél miatt állandóan lejátszódik, vajon flexibilis összeköttetéseket alkamaznak, vagy nagyon fix kötéseket?
hazigazda
2007. szeptember 29. szombat 12:21
nyilván flexibiliseket, sőt vannak olyanok, amiket függesztenek, ott ez még kevésbé érvényesül….de ez nyilván alapvetően más műfaj, mint a földre telepített házak. Eleve, aki tériszonyos, az fel se megy, különösen, ha még mozog is alatta ….
freeman
2007. szeptember 29. szombat 12:25
A Spektrumon láttam egyszer egy háztervező munkáját, aki a tulaj számára aki a repülés szrelmese volt, egy lebegő házat tervezett, hasonló elgondolásokkal oldotta meg a feladatot ahogyan a tree haus-okkal lehet, jópofa volt hogy egyik lakrészbe is a földfelszín felett lehetett átmenni, hogy az is a magasság, a levegőben való haladás érzetét keltette.
Jó dolgok vannak, kár hogy nálunk a trend inkább az öncélú és szinte fenntarthatatlan luxus felé halad.
A gerendaházakról eleinte csak jót olvastam, legutóbb egy hozzászóló nagyon leszólta, mondván túlságosan természetközeli, az élősködők, rovarok,stb miatt.